چگونه چربي هاي بدن را حذف كنيم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : با انجام ليپوساكشن يا ليپوپلاستي مي‌توان تقريباً تمام بخش‌هاي بدن را با خارج كردن چربي&zwn... با عنوان : چگونه چربي هاي بدن را حذف كنيم؟ بخوانید :


كانديداي مناسب ليپوساكشن

عمل ليپوساكشن صورت فارغ از ناحيه عمل، زماني انجام مي‌شود كه تجمع چربي در بدن وجود داشته باشد و اين چربي اضافي حتي در برابر شديدترين و سنگين‌ترين رژيم غذايي و برنامه ورزشي مقاوم باشد. لاغري شكم بعد از سزارين ، بازو، ران، ساق پا و باسن يا حتي صورت و گردن بخش‌هايي از بدن هستند كه احتمال انباشته شدن چربي در آن‌ها بالا است. با عمل ليپوساكشن مي‌توان چربي مازاد تمام اين بخش‌ها را از بين برد و از لاغري شكم، بازو، ساق پا و ديگر اعضا لذت برد.
ليپوساكشن مي‌تواند با لاغري موضعي ران  و باسن ، شما را به ميزان قابل ملاحظه‌اي كوچك كرده و تناسب آن را به نسبت به بقيه بدنتان بهبود بخشد. به اين ترتيب مي‌توانيد لباس‌هاي بدون استفاده خود را دوباره بپوشيد. بسياري از زنان مي‌توانند پس از ليپو ساكشن باسن براي اولين بار شلوار جين بپوشند.جراح براي ليپوساكشن باسن از دستگاهي به نام كانول استفاده مي‌كند. كانول، لوله‌‌ فولادي نازكي است كه به آرامي وارد لايه‌هاي چربي باسن مي‌‌شود. جراح با حركت آرام كانول به عقب و جلو در داخل لايه چربي (كاملاً موازي با پوست) مي‌تواند سلول‌هاي چربي را شكسته و سپس آنها را توسط كانول از بدن خارج كند.همانند ساير روش‌هاي لاغري موضعي، ليپوساكشن باسن با حداقل تهاجم انجام مي‌شود، به عبارت ديگر در طول انجام اين فرآيند، تنها از بي‌حسي موضعي استفاده مي‌شود. در اين روش شما تحت بي‌هوشي قرار نمي‌گيريد و در نتيجه بهبود سريع‌تر و نتايج بهتري نسبت به روش‌هاي تهاجمي‌تر ليپوساكشن شكم خواهيد داشت.
در واقع جراحي زيبايي شكم براي مردان و زناني كه در وضعيت سلامتي خوبي به سر مي‌برند، مناسب است. ممكن است عمل ابدومينوپلاستي براي زناني كه چندين بار حاملگي داشته و پوست شكمشان شُل شده است مناسب باشد و عضلات شكم آنها را سفت كند و پوست اضافي آن را كاهش دهد. جراحي زيبايي شكم براي مردان و زناني كه قبلاً چاق بوده‌اند و هنوز هم ذخيره‌هايي از چربي يا پوست شُل و اضافي در اطراف شكم خود دارند، نيز گزينه مناسبي است.
متقاضي ايده‌آل ليپوساكشن بايد وزن ثابت داشته باشد و قبل از عمل وزن كم كرده باشد. نتايج عمل ليپوساكشن مادامي كه وزن ثابت باشد، ماندگار خواهد بود. عمل ليپوساكشن براي افرادي مناسب است كه:
تناسب اندام كلي داشته باشند.شرايط جسمي مناسبي داشته باشند.انتظارهاي واقع بينانه داشته باشند.يكي از شرايط اصلي داوطلب ايده‌آل عمل ليپوساكشن داشتن پوستي محكم و ارتجاعي است. براي دستيابي به نتايج بهينه، پوست بايد پس از عمل منقبض شود. خاصيت كشساني پوست همگام با افزايش سن كاهش مي‌يابد، در نتيجه ممكن است عمل در سنين بالا چندان موفقيت‌آميز نباشد. بااين حال اگر پوست خاصيت كشساني خود را حفظ كند، سن مانعي براي انجام ليپوساكشن نخواهد بود.
انجام ليپوساكشن به منظور خارج كردن چربي مقاوم در برابر رژيم غذايي و ورزش مانند چربي غبغب عملي ايمن و كارآمد است. البته لازم به ذكر است كه روش‌هاي متعددي براي تقبل هزينه درمان غبغب وجود دارد. بخش‌هايي از بدن كه معمولاً تحت درمان ليپوساكشن قرار مي‌گيرد عبارت است از:


شكم

بازو

قفسه سينه و پشت بدن

لگن و ران

گردن

سينه ، عمل ليپوساكشن سينه ، ميتواند جايگزين عمل  ماموپلاستي كاهشي شود .

بهترين روش براي اطمينان از مناسب بودن  ليپوساكشن بازو و ديگر مناطق ، مشاوره با جراحي مجرب است.


كانديداي نامناسب عمل ليپوساكشن

توصيه مي‌شود بيماران داراي شرايط زير از انجام عمل كوچك كردن سينه خودداري كنند:
داراي اضافه وزن و خواستار كاهش وزن/ چربيداراي پوست بسيار شل، به خاطر داشته باشيد كه ليپوساكشن هيچ تاثيري بر سفت كردن و كشيدگي پوست ندارد.سلوليتچنانچه بخش اعظم چربي داخلي و نه بيروني باشد.ليپوساكشن درمان چاقي محسوب نمي‌شود. هيچ جايگزيني براي رژيم غذايي و ورزش وجود ندارد، اما پس از رسيدن وزن به حد مطلوب مي‌توان با تقبل هزينه ليپوساكشن شكل‌دهي و پيكرتراشي بدن را در مواردي انجام داد كه كاري از دست ورزش ساخته نيست. ليپوساكشن روش كارآمدي براي درمان سلوليت محسوب نمي‌شود و مشكل افتادگي و شل شدن پوست را از بين نمي‌برد. عمل‌هاي ديگري را مي‌توان براي رفع اين قبيل مشكلات انجام داد.


انواع ليپوساكشن

ليپوساكشن انواع متعددي دارد كه گونه مناسب آن با توجه به ناحيه مورد نظر و تصميم متخصص انتخاب مي‌شود. در ادامه انواع مختلف ليپوساكشن را به اجمال توضيح مي‌دهيم:


ليپوساكشن تامسنت: ليپوساكشن تامسنت متداول‌ترين گونه اين عمل زيبايي است. مخلوطي از آب نمك ضدعفوني شده براي از بين بردن چربي، داروي بي‌حسي، معمولاً ليدوكائين، براي تسكين درد و اپينفرين براي منقبض كردن رگ‌هاي خوني و در نتيجه كاهش خونريزي محل تزريق به كار برده مي‌شود. برش‌هاي كوچكي روي پوست ايجاد مي‌شود و سپس لوله كوچكي (كانولا) براي با مكش خارج كردن چربي و مايعات از راه اين برش‌ها وارد بدن مي‌شود. كبودي و خونريزي ناشي از اين عمل كمتر از ديگر روش‌ها است.

ليپوساكشن به كمك نيرو: در عمل ليپوساكشن پاور، از يك كانولاي مرتعش براي تخليه آسان‌تر چربي مقاوم استفاده مي‌شود. اين روش معمولاً با درد و ورم كمتري همراه است و جراح مي‌تواند چربي را، به ويژه از ناحيه‌هاي كوچكي مانند بازو، زانو و مچ پا، با دقت بيشتري خارج كند.

ليوساكشن SAFE: اين روش در سال 2010 و با ايجاد تغييراتي در ليپوساكشن به كمك نيرو ابداع شد. اين روش به دليل قابليت آن در شكل‌دهي مجدد بدن به شيوه‌اي ايمن و كارآمد مورد استقبال روزافزون قرار گرفته است. SAFE در حقيقت سرواژه چهار لغت انگليسي با معاني جداسازي، مكش و يكسان ساختن و توزيع چربي، يعني سه مرحله عمل، است. متخصصان كلينيك صدف همواره در جلسه مشاوره اطلاعات كافي را در مورد روش‌هاي گوناگون در اختيار بيمار قرار مي‌دهند تا انتخابي آگاهانه انجام شود.

ديگر گونه‌هاي ليپوساكشن: اولتراسوند (VASER)، راديوفركوئنسي (بادي تايت) و افشانه آب (لاغري با بادي جت) تنها شماري از ديگر روش‌ها و مداليته‌هايي هستند كه در ليپوساكشن مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اگرچه اين گونه ادعا مي‌شود كه اين روش‌ها برتر از ديگر گونه‌هاي ليپوساكشن هستند، اما در واقع تاكنون در هيچ پژوهش علمي مستقلي كارآمدتر بودن يكي از انواع ليپوساكشن با دستگاهي خاص نسبت به روش تامسنت به اثبات نرسيده است.

مراحل انجام ليپوساكشن

متخصص با توجه به شرايط بيمار، بهترين روش بي‌حسي را انتخاب مي‌كند. در ابتدا بايد چند شكاف كوچك و نامشخص روي بدن ايجاد شود، تعداد برش‌ها با توجه به ناحيه مورد نظر تعيين مي‌شود. سپس داروي بي‌حسي رقيق شده جهت كاهش احتمال خونريزي و آسيب ديدگي تزريق مي‌شود. سپس لوله توخالي باريكي به نام كانولا براي شل كردن چربي اضافي و پس از آن مكش چربي جدا شده داخل شكاف‌ها قرار داده مي‌شود. اين روند آن‌قدر تكرار مي‌شود تا نتيجه دلخواه به دست بيايد. اين عمل بسته به ميزان تجمع چربي 1 تا 3 ساعت زمان مي‌برد. شكاف‌ها با توجه به نوع ليپوساكشن انجام شده ممكن است باز گذاشته شوند تا چربي به خوبي تخليه شود. ترشح مايع پس از جراحي ليپوساكشن تا 24 ساعت طبيعي است.
برخي بيماران تمايل دارند تا پس از عمل چند ساعتي را در اتاق‌هاي مجهز كلينيك سپري كنند، از بسته‌هاي ويژه مراقبتي ما برخوردار گردند و مهم‌تر از هر چيز تحت نظر متخصصين مجرب و دلسوز كلينيك باشند.
بيمار فرداي روز جراحي بايد توسط متخصص معاينه شود و پس از آن در روزهاي تعيين شده به مطب مراجعه كند. به اين ترتيب متخصص مي‌تواند شخصاً بر فرايند بهبود نظارت داشته باشد و اطمينان حاصل كند كه بهترين نتايج ممكن به دست مي‌آيد.


دوران بهبود

بروز ورم و كبودي پس از اتمام عمل ليپوساكشن دور از انتظار نيست. ناراحتي جزيي پس از عمل را مي‌توان با مسكن‌هاي تجويزي تسكين داد. به علاوه بسته به ناحيه درمان شده معمولاً از بيمار خواسته مي‌شود تا پس از عمل از شكم‌بندها يا گن‌هاي فشاري محكم استفاده كند تا پوست فشرده شود و خطوط و انحناهاي جديد شكل بگيرد. در صورت لزوم، البته به ندرت، لوله‌هاي تخليه (درين) موقت براي كمك به خروج خون يا مايع اضافي زير پوست گذاشته مي‌شود. اگرچه نتايج ليپوساكشن بلافاصله پس از اتمام عمل قابل مشاهده است، اما ممكن است ورم تاحدي نتايج واقعي را بپوشاند. به اين ترتيب نتايج نهايي پس از فروكش كردن ورم و سپري شدن چند ماه مشخص مي‌شود.
بيمار بسته به گستردگي عمل مي‌تواند پس از 2 تا 3 روز به سر كار بازگردد، البته چنانچه عمل بسيار گسترده باشد، بهتر است يك هفته مرخصي گرفته شود. ورم احتمالي به تدريج پس از گذشت 7 تا 10 روز كاهش مي‌يابد. ورزش ملايم پس از 2 هفته مجاز است و فعاليت‌ها را پس از 4 تا 6 هفته مي‌توان به شدت سابق دنبال كرد. ورم به طور مستمر كاهش مي‌يابد، اما فرو نشستن كامل آن گاهي 3 تا 5 ماه زمان مي‌برد.


بررسي دردناك بودن ليپوساكشن

خبر خوش اين است كه عمل ليپوساكشن دردناك نيست. درد و ناراحتي را مي‌توان با مسكن‌هاي تجويزي مديريت كرد، درد پس از عمل با سپري شدن چند روز تسكين مي‌يابد.


عوارض و خطرهاي احتمالي

ليپوساكشن نيز مانند تمام جراحي‌هاي زيبايي با عوارض احتمالي گوناگوني همراه است. خونريزي، عفونت، ورم و لخته شدن خون از عوارض احتمالي و البته نادر ليپوساكشن به شمار مي‌رود. اتاق عمل كلينيك صدف كاملاً پيشرفته است و متخصصان ما تمام توان و دانش خود را به كار مي‌گيرند تا خطرهاي احتمالي جراحي به حداقل برسد.
هزينه ليپوساكشن براي افراد مختلف متفاوت است، چرا كه جراحان پلاستيك مختلف، هزينه‌هاي مختلفي براي اين عمل دريافت مي‌كنند و از طرف ديگر روش انجام ليپوساكشن براي هر بيمار متفاوت است و هريك از روش‌هاي ليپوساكشن هزينه‌ي متفاوتي دارد. در جلسه مشاوره هزينه لاغري موضعي با ليپوساكشن تعيين خواهد شد

جراح پروتز سینه...
ما را در سایت جراح پروتز سینه دنبال می کنید

نویسنده : شیما بازدید : 16 تاريخ : دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت: 18:59