آيا ليپوساكشن چربي ها را از بين مي برد؟

ساخت وبلاگ
چکیده : چربي ناحيه عانه در مردان – ليزر ليپوساكشن ناحيه عانه درست بالاي آلت تناسلي كه توسط يك چين پ... با عنوان : آيا ليپوساكشن چربي ها را از بين مي برد؟ بخوانید :

اگر چربي اين ناحيه در مردي افزايش يابد سبب يك حالتي مي شود كه به آن آلت تناسلي دفن شده Buried Penis گفته مي شود. اين حالت در مردانيكه بصورت ژنتيكي داراي دستگاه تناسلي كوچك هستند، گاها سبب عدم رويت كامل آلت تناسلي مي شود. در مردان طبيعي طول آلت تناسلي در حالت نعوظ بايد حداقل ۱۰ سانتي متر باشد و به كمتر از آن آلت تناسلي كوچك گفته مي شود. بنابراين صرف ادعا و انتظار خود فرد دليل بر بيمار بودن وي نيست. اين روزها مردان زيادي مراجعه مي كنند و مدعي هستند كه داراي آلت تناسلي كوچك مي باشند ولي در صورتيكه از نظر تعريف علمي، داراي مشكل نمي باشند.

وقتي چربي ناحبه عانه در مرد بيش از اندازه است و اندازه آلت تناسلي نيز حداقل طبيعي است، سبب ايجاد مشكل در ادرار كردن و گاها سبب ايجاد مشكلات روحي و رواني (كه از نظر شدت از كم شروع و به خيلي زياد ختم مي شود) مي گردد. اگر پزشك تشخيص دهد مي توان از تركيب دو روش براي آزاد ساختن آلت تناسلي استفاده كرد. اول انجام عمل ليزر ليپوساكشن است. ليپوساكشن معمولي سبب شل شدن و افتادگي پوست شده و سبب بدشكلي ناحيه مربوطه ميشود و علاوه از آن تكنيك و روش ليپوساكشن در اين ناحيه متفاوت از ساير نواحي بدن است. همزمان با ليزر ليپوساكشن، آلت تناسلي بايد از طرف پايين از پوست كيسه بيضه جدا گردد. به ازاي هر ۱۵-۱۰ كيلو اضافه وزن حدود ۲ سانتي متر از آلت تناسلي غير قابل رويت مي شود.  بنابراين در افراديكه بعلت چربي زياد ناحيه عانه در ادرار كردن داراي مشكل هستند و يا اعتماد به نفس آنها مختل شده است مي توان عمل فوق را انجام داد.

چگونه مي توان وجود مشكل واقعي را تشخيص داد؟

از هر سه نفر مرد يكي از آنها در حالت ايستاده نمي توانند آلت تناسلي خود را بينند. اين افراد داراي مشكل هستند.

آلت تناسلي دفن شده چه مشكلاتي ايجاد مي كند؟

  1. اعتماد به نفس را كاهش داده و فرد ظاهر خود را نامناسب مي داند و بنابراين گاها از حاضر شدن در مجامع عمومي خودداري مي كند.
  2. اضافه وزن دليل وجود بيماري نيست ولي ثابت شده است بعضي از بيماريها مثل ديابت، فشارخون و بيماريهاي قلبي عروقي در افراد چاق بيشتر ديده ميشوند.
  3. وقتي آلت تناسلي مابين پوست و چربيها دفن شده است بعلت مرطوب بودن منطقه، بيماريهاي پوستي از جمله بيماريهاي باكتريال و قارچي در اين افراد زياد ديده مي شوند و اين بيماريها به همسران اين افراد نيز منتقل مي گردد.
  4. كاهش حس: چهار هزار انتهاي عصبي در آلت تناسلي و ۹۰۰۰ در كليتوريس وجود دارند. با دفن شدن آلت تناسلي و كليتوريس زير چربيهاي ناحيه عانه حس لمسي بشدت كاهش مي يابد و گاها منجر به اختلالات جنسي مي شود. يكي از علل مهم اختلال نعوظ در مردان و عدم ارگاسم در زنان، وجود چربي بيش از حد در ناحيه عانه مي باشد.
  5. كاهش جريان خون به آلت تناسلي: دفن شدن آلت تناسلي در چربي ناحيه عانه سبب كاهش گردش خون آلت تناسلي مي شود. مهمترين عامل در ايجاد نعوظ طبيعي در مردان، وجود يك گردش خون طبيعي است. تا شدن، فشرده شدن و دفن شدن آلت تناسلي در چربي ناحيه عانه، سبب كاهش جريان خون به اين ناحيه مي گردد.

توجه: برداشتن چربي ناحيه عانه و آزاد ساختن آلت تناسلي از كيسه بيضه، سبب افزايش واقعي طول آلت تناسلي نمي شود، بلكه آن چيزي كه خود فرد دارد آشكارتر مي گردد.

بايد توجه داشت رژيم غذائي و لاغر شدن، چربي هاي ناحيه عانه را زياد تحت تاثير قرار نمي دهد و اگر فردي مقدار زيادي وزن در مدت كم از دست بدهد، با كاهش و يا قطع رژيم غذائي، اولين ناحيه اي كه چربي در آن مجددا پر مي شود همين ناحيه عانه است. با گرفتن رژيم غذائي، چربي ناحيه عانه جزو آخرين نواحي است كه چربي خود را از دست ميدهند، و بر عكس با كاهش و يا قطع رژيم غذائي، چربي اين ناحيه جزو اولين نواحي است كه تجمع پيدا مي كند. با استفاده از ليزر با دقت زياد مي توان چربي ناحيه عانه را آب كرده و خارج نمود و مهمتر از همه ميزان اضافي پوست را نيز گرفت، طوريكه پس از ۴ هفته تشخيص انجام عمل در اين ناحيه براي افراد غير متخصص خيلي مشكل مي شود و ناحيه عانه و دستگاه تناسلي در يك سطح قرار مي گيرند. در تعدادي از موارد افزايش سايز يك مرد فقط مربوط به چربي ناحيه عانه  است و اين افراد چربي اضافي قابل ملاحظه در ناحيه شكم و پهلوها ندارند و اينكه پس از ليپوساكشن سايز به مقدار زيادي كم نمي شود و علاوه از آن شكم بد شكل نيز مي شود، همين نبود چربي اضافي قابل ملاحظه در ناحيه شكم و پهلوها و وجود چربي زيادي در ناحيه عانه است. جراحان و متخصصين پلاستيك حين ليپوساكشن شكم به چربي ناحيه عانه بندرت دست مي زنند، و اگر شكم چربي زيادي نداشته باشد و ما اقدام به برداشتن چربي زير پوست بكنيم چند ماه پس از عمل، شكم بسيار بد شكل و چروكيده مي شود.

ميزان چربي در ناحيه عانه گاها به قدري زياد مي شود كه پوشيدن لباس مخصوصا لباس زير و شلوارهاي جين را مواجه با مشكل مي كند. امروزه مي توان با موفقيت زيادي چربي زيادي ناحيه عانه و دستگاه تناسلي را برداشت و نگرانيهاي فرد را برطرف نمود. مهمتر از همه برگرداندن اعتماد به نفس به فرد است. بنده بيماران بسيار زيادي داشتم كه بعلت بدشكلي ناحيه عانه و ناحيه تناسلي دچار افسردگي و گوشه گيري شده بودند و حتي ترك تحصيل كرده و از ازدواج امتناع مي كردند. بايد توجه داشت كه در صورت وجود مشكل واقعي در اين ناحيه مي توان آنرا به مقدار زيادي برطرف كرد. بر طرف كردن مشكل بيمار تا حد زيادي به عوامل جانبي مثل آناتومي خود بدن فرد نيز بستگي دارد. وقتي فردي بصورت مادرزادي داراي استخوان بندي لگن پهن مي باشد نبايد انتظار داشته باشد كه با عمل جراحي مي توان اين نقص را برطرف كرد.

چه عواملي سبب تجمع چربي در ناحيه عانه مي شوند؟

  1. تجمع چربي در اين ناحيه مادرزادي است يعني فرد با آن متولد مي شود. اين افراد ممكن است داراي وزن طبيعي و يا حتي كمتر از طبيعي باشند ولي ناحيه عانه بعلت تجمع چربي برجسته ديده مي شود. علاوه از آن استعداد ژنتيكي به تجمع سلول چربي در اين ناحيه است و سلول چربي نيز چربي را در خود ذخيره كرده و باد مي كند.
  2. ممكن است فردي در ابتدا داراي ناحيه عانه طبيعي باشد ولي بعدا بعلت اضافه وزن، چربي در ناحيه عانه تجمع يافته و اين ناحيه برجسته مي شود. تقريبا غير ممكن است فردي داراي اضافه وزن و چاق باشد ولي چربي در ناحيه عانه طبيعي باشد. در اين موارد فرد نه تنها داراي چربي اضافي است، بلكه ناحيه عانه داراي پوست شل و افتاده مي باشد. علاوه از آن بعد از انجام عمل جراحي بر روي چربيهاي شكم، چربي ناحيه عانه برجسته تر از قبل شده و بدتر ديده مي شود. وقتي ناحيه شكم مسطح مي شود، برآمدگي ناحيه عانه بيشتر جلوه مي كند. بعد از عمل ليپوساكسن شكم بعضي از افراد فكر مي كنند كه ناحيه عانه برجسته بعلت عارضه ليپوساكشن شكم بوده است، در صورتيكه اين صحيح نمي باشد، بلكه مشكلي كه از قبل وجود داشته است خود را بيشتر نمايان مي كند. بعد از عمل ليپوساكشن شكم، بعلت قرار گرفتن ناحيه عانه در پايين، تورم ناشي از عمل ليپوساكشن نيز بطرف پايين آمده و در ناحيه عانه تجمع مي يابد و واقعا ناحيه شكم بخصوص ناحيه دستگاه تناسلي را بسيار بد شكل مي كند.

نتيجه جراحي زيبائي در ناحيه عانه چگونه است؟

جراحي زيبائي را در اصطلاح زبان انگليسي Cosmetic surgery  مي گويند. ليپوساكشن با استفاده از ليزر (ليزرليپوساكشن) نتايج بسيار عالي در اين بيماران دارد. توصيه مي شود كه در موقع ليپوساكشن شكم، صلاح نيست همزمان ناحيه عانه را نيز ليپوساكشن كرد. بايد هر كدام در جلسات جداگانه توسط متخصص مربوطه صورت گيرند. بايد توجه داشت افراديكه در ناحيه عانه داراي پوست شل هستند بعد از ليپوساكشن معمولي پوست ناحيه عانه شل تر شده و بد شكل مي شود مگر اينكه جراح مربوطه بتواند بخوبي از ليزر استفاده نمايد. در همچون مواردي ترميم ناحيه عانه يا مونزپلاستي (Monsplasty) و يا بالاكشيدن پوست ناحيه عانه مثل ليفتينگ Lifting پوست صورت لازم مي باشد. يعني بايد با جراحي هم ليپوساكشن انجام داد و هم پوست اضافي را برداشت و يا بهتر اين است كه از ليزر براي كشيدن و سفت كردن پوست استفاده نمود.

جراح پروتز سینه...
ما را در سایت جراح پروتز سینه دنبال می کنید

نویسنده : شیما بازدید : 13 تاريخ : دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت: 19:37