شيردهي بعد از عمل زيبايي سينه

ساخت وبلاگ
چکیده : مشكلات اساسي جراحي بزرگ سازي سينه (ايمپلنت سينه) اگر سينه‌هاي‌تان را با جراحي و قرار دا... با عنوان : شيردهي بعد از عمل زيبايي سينه بخوانید :

آيا مي‌توانم به نوزادم شير بدهم؟

بله، به احتمال زياد مي‌توانيد. البته اين به شيوه جراحي‌تان نيز بستگي دارد؛ اما بيشتر شيوه‌ها به گونه‌اي انجام مي‌شوند كه با شيردهي زنان سازگار هستند. برش‌هاي ايجاد شده در قسمت زير سينه و زير بغل مشكلي ايجاد نخواهند كرد. اما برش «لبخند» مانند در اطراف هاله نوك سينه مي‌تواند احتمال مشكل در زمان شيردهي را افزايش دهد.

اصول شيردهي را اينجا ببينيد و بدانيد با رعايت نكاتي ساده مي‌توانيد يك شيردهي صحيح و خوب داشته باشيد.

راه حل

شما تا زماني كه اقدام به شيردهي به نوزاد نكنيد، نخواهيد دانست كه بافت و سلولهاي شيرساز پستان شما چگونه با عمل جراحي پروتز سينه، تحت تاثير قرار گرفته است. البته اگر هنوز هم در نوك سينه‌هاي‌تان حس داريد (بي حس نشده‌اند)  شانس بيشتري براي شيردهي كامل به نوزادتان خواهيد داشت. اگر با ميزان شيري كه اكنون داريد تنها مي‌توانيد بخشي از نياز نوزادتان را فراهم كنيد، بايد از شير خشك يا شير فردي ديگر نيز براي تكميل تغذيه و تأمين نياز كودك‌تان استفاده كنيد.

اجازه دهيد تا پزشك نوزادتان از جراحي‌ سينه شما آگاه شود. او بايد كامل مراقب روند افزايش وزن نوزادتان باشد تا مطمئن شود كه نوزاد به اندازه كافي غذا خورده است.
اگر جراحي‌تان به دليل رشد نكردن سينه (هيپوپلازي سينه) بوده است، ممكن است مشكلاتي در تأمين شير به ميزان كافي داشته باشيد. پس از هر بار شيردهي از شيردوش استفاده كنيد تا توليد شير را در سينه هاي‌تان تحريك كند.

اگر هم اكنون به جراحي ايمپلنت (بزرگ سازي سينه) فكر مي‌كنيد و مي‌خواهيد به نوزادتان شير بدهيد، بهتر است اين جراحي را تا زماني كه آخرين نوزادتان را از شير گرفتيد، به تعويق بيندازيد. در هر حال اين ايده بهتري است زيرا سينه هاي‌تان در زمان بارداري و شيردهي تغيير مي‌كنند و اين تغيير ممكن است زياد و غير قابل برگشت باشد.

درباره مزاياي شيردهي مادران بيشتر بدانيد و شك نكنيد كه اين موضوع هم براي نوزاد دلبندتان و هم براي خودتان مفيد است.

جراح پروتز سینه...
ما را در سایت جراح پروتز سینه دنبال می کنید

نویسنده : شیما بازدید : 15 تاريخ : دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت: 19:40