سفت كردن سينه با 10 راه حل خانگي و سنتي

ساخت وبلاگ
چکیده : سفت كردن سينه راه هاي مختلفي دارد كه ميتوان با كمك آنها به سينه هاي خود حالتي بهتر و سفت بدهيد ... با عنوان : سفت كردن سينه با 10 راه حل خانگي و سنتي بخوانید :

راههاي سفت كردن سينه

افتادگي سينه ها يكي از روند هاي طبيعي است كه با بالاتر رفتن سن و از دست رفتن انعطاف پذيري و خاصيت كشساني سينه ها اتفاق مي افتد. با اين كه افتادگي سينه ها از حدود 40 سالگي اتفاق مي افتد اما زودتر از اين زمان نيز امكان دارد. جداي از سن دلايل افتادگي سينه مي تواند شيردهي ، بارداري ، يائسگي ، كاهش يا افزايش وزن ناگهاني ، ورزش هاي سنگين ، كمبود تغذيه و پوشيدن سوتين هاي نامناسب نيز روي افتادگي سينه ها تاثير گذار باشد.

راههاي سفت كردن سينه

 

برخي بيماري ها مانند سرطان سينه يا مشكلات تنفسي مانند سل نيز مي تواند موجب افتادگي سينه ها شود. ضمنا مصرف بيش از حد نيكوتين ، الكل و نوشيدني هاي كربنات دار هم مي تواند در اين وضعيت تاثير گذار باشد.سينه ها عضله ندارند. از چربي ، بافت همبند و غده هاي توليد شير ساخته شده اند و نياز به مراقبت صحيح دارند تا شكل خوب خود را حفظ كنند.انواع كرم ها و لوسيون هاي متنوعي در بازار در دسترس مي باشد تا سينه هاي افتاده را سفت و خوش تركيب كنند . به هر حال اگر روش هاي طبيعي را ترجيح مي دهيد در اين جا به چند مورد درمان هاي ساده و آسان خانگي اشاره مي كنيم كه مي توانيد امتحان كنيد.

 

راههاي سفت كردن سينه

 

1.سفت كردن سينه با ورزش

 سفت كردن سينه با ورزش امكان پذير است . خانم هايي كه سينه هاي افتاده دارند بايد برنامه ورزش را به صورت روتين در زندگي روزمره خود جاي دهند. تمريناتي كه بافت سينه و عضلات سينه اي اطراف قفسه سينه را هدف قرار مي دهد مي تواند به سفتي بيشتر كمك كند.تمريناتي موثر براي سفتي عضلات بدن

بعضي تمرين هاي ورزشي كه تاثير زيادي روي بالا بردن و سفت كردن سينه هاي افتاده دارند عبارتند از پرس و كشش سينه ، بالا بردن دست ها ، شنا روي زمين و حركت پرواز با دمبل. چگونگي انجام اين تمرينات ورزشي را مي توانيد در اينجا مطالعه كنيد.

راههاي سفت كردن سينهراههاي سفت كردن سينه

2.مرتبا سينه هايتان را ماساژ بدهيد.

هر روز حداقل 15 دقيقه سينه هايتان را به سمت بالا ماساژ دهيد. ( براي گرفتن بهترين نتيجه يك بار صبح و يك بار شب اين كار را انجام دهيد) ماساژ مكرر گرما و انرژي ايجاد مي كند كه به نوبه خود گردش خون سينه ها را بهبود مي بخشد. واين مسئله نيز به نوبه خود موجب تقويت بافت همبند و عضلات شده و مانع از افتادگي سينه ها شده و در بهبود شكل سينه ها كارآيي زيادي دارد.

كمي روغن بادام يا روغن زيتون روي كف دست خود بريزيد (ژل آلوئه ورا هم مناسب است) و آنها را به هم ماساژ دهيد تا گرم شوند. كف دست هايتان را روي سينه ها قرار دهيد و آنها را با حركت رو به بالا ماساژ دهيد( با دست چپ در جهت حركت عقربه هاي ساعت و با دست راست برخلاف حركت عقربه هاي ساعت) حدود 15 دقيقه ماساژ دهيد و دقت داشته باشيد كه كف دست ها را با يك سرعت و منظم حركت دهيد تا جريان حرارت به يك شكل باشد. با گذشت زمان سينه هايتان پر تر و گردتر به نظر مي رسند.

3. سفت كردن سينه با ماساژ يخ

ماساژ يخ نيز يكي از روش هاي موثر براي سفت كردن سينه و بالا بردن سينه هاي افتاده است. سرماي آن موجب انقباض بافت شده و به نوبه خود سينه را سفت تر و بالاتر نشان مي دهد.

· دو قالب يخ برداريد و فقط در حدود يك دقيقه آنها را با حركت دايره اي روي سينه هايتان ماساژ دهيد.

· سينه ها را با يك حوله نرم خشك كنيد و فورا يك سوتين مناسب بپوشيد.

· به مدت سي دقيقه در حالت لميده قرار بگيريد.

· اين كار را در فواصل منظم در طول روز انجام دهيد.

· توجه داشته باشيد كه هر بار بيشتر از 1 دقيقه سينه ها را با يخ ماساژ ندهيد زيرا مي تواند موجب كرختي شود.

4.روغن هاي معطر

روغن هاي معطر مانند روغن دانه رازيانه ، روغن نعناع ، روغن هويج ، روغن ليمو و روغن سرو حاوي خواص جوان سازي سلول هاي پوست مي باشند كه به حفظ انعطاف پذيري و كشساني پوست هاي افتاده كمك مي كنند. همه آنچه نياز داريد ماساژ سينه ها با اين روغن ها در فواصل منظم در طول روز است تا پوست اطراف سينه و روي آن محكم شود. توجه داشته باشيد كه اين روغن ها مي تواند پوست را بسوزاند و به همين خاطر بايد به ميزان بسيار كم استفاده شوند. دو قطره براي  سفت كردن سينه كافي است.

5.روغن هاي گياهي

ماساژ سينه ها با روغن هاي گياهي نيز مي تواند براي سفت كردن سينه ، پوست و بافت سينه مفيد باشد. نمونه هاي عالي براي اين كار روغن بادام و روغن هسته انگور است كه هر دوي آنها به سفت شدن و تغذيه پوست سينه كمك مي كند. براي نتيجه بهتر شما مي توانيد دو قطره از روغن هاي اسانس دار را با روغن گياهي مخلوط كرده و با آن سينه ها را ماساژ دهيد.

6.روغن زيتون

ماساژ سينه ها با روغن زيتون يك روش عالي براي سفت كردن سينه هاي افتاده است. روغن زيتون منبع سرشاري از آنتي اكسيدانها و اسيدهاي چرب است كه آسيب ناشي از راديكال هاي آزاد را برطرف كرده و مانع از افتادگي سينه ها مي شود. علاوه بر آن به بهبود بافت پوست نيز كمك خواهد كرد.

1- كمي روغن زيتون روي كف دست تان بريزيد و دست هايتان را به هم ماساژ بدهيد تا گرم شود.

2- با حركت رو به بالا كف دست هايتان را روي سينه هايتان ماساژ بدهيد.

3- حدود 15 دقيقه به آرامي ماساژ بدهيد تا جريان خون افزايش يافته و ترميم سلولي تحريك شود.

4- اين درمان را چهار تا پنج بار در هفته انجام دهيد.

ضمنا شما مي توانيد از روغن آووكادو يا جوجوبا براي ماساژ سينه هايتان استفاده كنيد.

از ماسك هاي خانگي مخصوص سينه استفاده كنيد

ماسك هاي سينه نيز مانند ماسك صورت مي توانند به سفت شدن پوست سينه و مناطق اطراف آن كمك كنند. شما مي توانيد اين ماسك ها را حداقل يك بار در هفته استفاده كنيد تا به نتايج دلخواه برسيد. برخي توصيه هاي عالي براي ماسك هاي خانگي سينه عبارتند از :

7.ماسك سينه ويتامين E و تخم مرغ

خميري حاوي ماست ، ويتامين E و تخم مرغ ( به نسبت 1 قاشق غذاخوري ، يك قاشق غذاخوري و يك تخم مرغ) درست كنيد. اين خمير را روي سينه بماليد و به آرامي ماساژ دهيد. بگذاريد ماسك نيم ساعت روي سينه ها بماند. بعد با آب سرد آن را بشوييد.درمان لكه هاي تيره پوست و جاي جوش با ويتامين E

8.ماسك خيار و زرده تخم مرغ

يكي از ديگر درمان هاي عالي براي بالا بردن سينه ها و سفت كردن سينه ماسكي است كه از خيار و زرده تخم مرغ تهيه مي شود. خيار خواص خوشرنگ كردن پوست را دارد و زرده تخم مرغ سرشار از پروتئين و ويتامين هايي است كه به درمان سينه هاي افتاده كمك مي كند.ماسك آب خيار با ليمو ترش هم مي تواند باعث روشن شدن پوست گردد.

· يك خيار كوچك را درون مخلوط كن پوره كنيد.

· يك زرده تخم مرغ و يك قاشق كره يا خامه به آن اضافه كنيد تا خميري شكل شود.

· خمير را بر روي سينه هايتان بماليد و حدود 30 دقيقه نگه داريد.

· آن را با آب سرد به خوبي بشوييد.

· اين ماسك را هفته اي يكبار استفاده كنيد تا سينه هايتان را سفت و محكم كند.

9.ماسك سفيده تخم مرغ

سفيده تخم مرغ نيز به علت خواص تغذيه كنندگي پوست براي برطرف كردن مشكل افتادگي سينه ها مفيد است . ليپيدهاي آب دوست موجود در سفيده تخم مرغ به سفت كردن پوست شل شده ي اطراف سينه كمك مي كند.

· يك سفيده تخم مرغ را هم بزنيد تا جايي كه كف كند. آن را روي سينه قرار دهيد و بگذاريد به مدت 30 دقيقه روي سينه ها بماند. آن را با آّب خيار يا پياز و بعد با آب سرد بشوييد.

· شما مي توانيد با مخلوط كردن يك سفيده تخم مرغ و يك قاشق غذاخوري از ماست ساده و عسل نيز ماسك سينه بسازيد. آن را روي سينه ها بگذاريد و 20 دقيقه صبر كنيد . با آب سرد بشوييد.

اين روش هاي درماني را نيز هفته اي يكبار استفاده كنيد تا از داشتن سينه هاي سفت لذت ببريد.

10.شنبليليه

در آيورودا يا طب سنتي هندي، شنبليله اغلب براي سفت كردن سينه هاي افتاده استفاده مي شود. اين سبزي داراي ويتامين ها و آنتي اكسيدان هايي است كه با راديكال هاي آزاد مبارزه كرده و به بالا كشيدن و سفت و نرم شدن بافت سينه كمك مي كند.

· يك چهارم فنجان پودر تخم شنبليله را با آب كافي مخلوط كنيد تا يك خمير غليظ به دست بيايد. اين خمير را روي سينه هايتان بماليد و آن را براي 5 تا 10 دقيقه نگه داريد. با آب گرم آن را بشوييد. اين درمان را هفته اي يك يا دو بار انجام دهيد.

· ضمنا شما مي توانيد با استفاده از نصف فنجان ماست ، ده قطره روغن شنبليله و ده قطره ويتامين E و يك سفيده تخم مرغ ماسك سينه درست كنيد. اين محتويات را مخلوط كنيد تا خمير نرمي به دست بيايد. خمير را روي سينه هايتان ماليده و به آرامي ماساژ بدهيد. بگذاريد 30 دقيقه روي سينه ها بماند و بعد با آب سرد آن را بشوييد. از اين ماسك هفته اي يكبار استفاده كنيد.

سفت كردن سينه ترفندهايي داشت كه در اينجا به برخي از انها اشاره كرديم. يكسري ورزشها هم براي سفت كردن سينه مفيد است كه ميتوانيد انها را جست جو كرده و انجام دهيد.

به روايتي ميتوانيد براي سفت كردن سينه روغن خراطين گرفته و سينه هايتان را با ان ماساژ دهيد.

جراح پروتز سینه...
ما را در سایت جراح پروتز سینه دنبال می کنید

نویسنده : شیما بازدید : 23 تاريخ : دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت: 19:04