ليزر ليپوليز چيست و چگونه عمل مي كند؟

ساخت وبلاگ
چکیده : افرادي كه افتادگي خفيف پوست دارند، مي توانند جزو كانديداهاي عمل ليپوليز باشند اين س... با عنوان : ليزر ليپوليز چيست و چگونه عمل مي كند؟ بخوانید :

بواسطه استفاده از ليزر ليپوليز ، لايه سطحي و زير پوست به هيچ وجه نياز به ليپوساكشن ندارد و در نتيجه سطح پوست بر خلاف ليپوساكشن ناهمواري پيدا نمي كند در نتيجه صاف و يكدست است و علاوه برآن بر خلاف ليپوساكشن پوست سفت شده و جمع مي شود.
اين روش در چاقي هاي خفيف و متوسط كاملا كافي مي باشد و ديگر نيازي به ليپوساكشن نمي باشد ولي در چاقي هاي شديدتر در حاليكه در لايه سطحي فقط از ليزر استفاده ميشود، در لايه عميقي علاوه بر ليزر نياز به تخليه چربي ها هم مي باشد.

 

معيارهاي انتخاب بيمار مناسب براي ليزر ليپوليز:
- حجم چربي: حجم چربي در هر فردي متغير است، اما افرادي كه ضخامت چربي زير پوستشان بين يك تا شش سانتيمتر است، مي توانند جزو كانديداهاي عمل ليزر ليپوليز قرار بگيرند و افرادي كه ضخامت چربيشان بيشتر يا كمتر از ميزان نام برده است، براي انجام عمل ليپوليز مناسب نيستند.


- وضعيت پوست بيمار: افرادي كه افتادگي خفيف تا متوسط پوست دارند، مي توانند جزو كانديداهاي عمل ليپوليز باشند، اما افرادي كه افتادگي وسيع و شديد پوست دارند، ليپوليز به تنهايي نمي تواند باعث جمع شدگي يا كشيدگي پوست اين بيماران شود، به همين دليل اگر عمل ليپوليز به تنهايي در اين افراد انجام شود، نتيجه عمل، پوستي شل و افتاده تر از قبل خواهد بود كه ممكن است براي بيمار اين نتيجه ناخوشايند باشد، اما امروزه مي توان با عمل ليپوابدومينوپلاستي (به معناي حذف پوست اضافه پس از عمل ليپوليز) اين افراد هم جزو كانديداهاي عمل ليپوليز قرار بگيرند.


- وضعيت قوام جداره شكم: افرادي كه جداره شكمشان شل است (مانند كساني كه بارداري‌هاي متعددي داشته اند) انجام عمل ليپوليز باز هم به تنهايي پاسخگو نيست و بهتر است از روش ابدومينوپلاستي (باعث تقويت جداره شكم مي شود) استفاده كنند.


- داشتن خواسته معقول: بيماراني كه توقع منطقي از كاهش وزن خود دارند جزو كانديداهاي مناسب هستند، اما افرادي كه انتظار بيشتر از نتيجه معقول دارند، بهتر است عملليزر ليپوليز را انجام ندهند.

 

 مزاياي ليزر ليپوليز , روش هاي ليپوليز

ليزر ليپوليز يك روش جراحي است كه باعث تخريب سلول هاي چربي مي شود.

 

روش هاي ليپوليز:
ليپوليز به دو روش: به كمك امواج صوتي كه به آن اولتراسونيك گفته مي شود و به كمك تزريق مواد داخل بافت چربي كه به آن مزوتراپي گفته مي شود انجام پذير مي باشد.


عملكرد ليپوليز :
در ابتدا پزشك محلول توموسنت كه يك محلول بي حس كننده مي باشد را به ناحيه هاي مورد نظر تزريق مي نمايد و سپس با بي حسي موضعي سوراخي كوچك در پوست ايجاد مي كند و از سوراخ ايجاد شده يك ميكروكانولا كه داراي قطر تقريبي ۱ تا ۲ ميلي متر مي باشد و حاوي فيبر نوري است را داخل پوست مي كند. انرژي مشخصي از ليز به چربي ها تابيده مي شود كه باعث تخريب سلولهاي چربي مي شود و تخليه آنها توسط فرآيندهاي متابوليسمي طبيعي بدن صورت مي گيرد. انرژي ليزر بر روي لايه دوم پوست اثر مي كند و باعث سفت شدن و جمع شدن پوست مي شود و از افتادگي پوست جلوگيري مي كند .

 

مزاياي ليزر ليپوليز نسبت به ليپوساكشن:
• ليزر ليپوليز بسيار ظريف و با دستكاري بسيار كمتر و درد و تورم كمتري نسبت به ليپوساكشن همراه است. به علت ظرافت كار با ليزر نتايج نهايي بسيار ايده ال بوده و آثار ناهمواري برخلاف ليپوساكشن هاي معمولي وجود ندارد.
• تابش ليزر در زير پوست باعث تحريك و ساخته شدن كلاژن و سفت شدن همزمان پوست مي شود.
• تاباندن ليزر در لايه سطحي باعث رفع سلوليت مي شود.
• از نظر ميزان و مقدار حذف چربيها در بيماراني كه كانديد مناسبي براي عمل باشند هيچ فرقي با ليپوساكشن ندارد ولي نتايج كيفي و زيبايي بسيار بهتر بوده و عوارض آن ناچيز است.
• از مزاياي ديگر ليزر ليپوليز افزايش كلاژن سازي، سفت شدن و جمع شدن پوست بلافاصله پس از عمل مي باشد.
• ميزان تورم نسبت به ليپوساكشن كمتر بوده و سرعت بهبودي بسيار بيشتر مي باشد.

 

عوارض احتمالي ليپوليز :
عوارض بعد از عمل ليپوليز بسيار نادر و نا شايع مي باشد. اما مي توان به موارد زير اشاره كرد:

• نداشتن تقارن و منظم نبودن در منطقه هاي درمان شده كه به خاطر تورم زيادتر با گذشت زمان در يك قسمت بدن به وجود مي آيد.كه با انجام مجدد ليپوليز در آن منطقه اصلاح مي شود.

 

• عفونت محل ورود كانولا كه با خوردن آنتي بيوتيك ها مي توان از آن پيشگيري كرد و بسيار نادر مي باشد.

 

• شلي پوست در موردهايي كه حجم چربي هاي منطقه ي درمان شده بسيار مي باشد كه نياز به جراحي و سپس ليپوليز دارند.

 

• اسكار از آنجايي كه محل ورود فيبر ليزر بسيار كوچك مي باشد، ناشايع است.

 

• سوختگي پوست در صورتي كه پزشك تجربه كافي در زمينه ليپوليز داشته باشد اين مشكل پيش نمي آيد و اين حالت ناشايع مي باشد.

 

روش هاي ليپوليز, مزاياي ليزر ليپوليز نسبت به ليپوساكشن

عمل ليزر ليپوليز يكي از راههاي كاهش وزن مي باشد.

 

محل هاي مناسب جهت ليپوليز كدامند:
منطقه اي از بدن كه چربي به صورت موضعي رسوب كرده باشد، جهت ليپوليز مناسب است. از جمله: غبغب، سينه در آقايان، شكم، پهلو، خارج و داخل ران، از نقاط شايع . مناسب جهت عمل ليپوليز است.

 

قبل و بعد از عمل ليپوليز بايد چه نكاتي رعايت شود؟
قبل از انجام عمل ليپوليز بايد يك جلسه مشاوره براي بيمار گذاشته شود تا در مورد نحوه عمل، فوايد و عوارض آن (عوارض عمل ليپوليز بسيار ناچيز است اما بهتر است به فرد اطلاع داده شود) توضيحات لازم ذكر شود.

 

همچنين بعد از عمل فرد بايد تحت نظر پزشك باشد و در جلسات تعيين شده مورد معاينه قرار گيرد. زيرا مراقبتهاي بعد از عمل ليپوليز قسمتي از عمل است كه باعث بهتر شدن نتيجه نهايي مي شود. همچنين نكاتي كه بعد از عمل بايد فرد به آن توجه كند، پوشيدن گنهاي مناسب است كه از تجمع مايعات و شلي پوست جلوگيري مي كند.

جراح پروتز سینه...
ما را در سایت جراح پروتز سینه دنبال می کنید

نویسنده : شیما بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت: 19:10